Porażka w czeskim Dečinie/ 2024-09-05 06:44:11 / Marcin Durczak /

W meczu sparingowym mocno osłabieni koszykarze Górnika Wałbrzych przegrali w czeskim Dečinie z BK Armex 74:84.
Górnicy walczyli o dobry wynik w tym spotkaniu remisując do przerwy, a w trzeciej kwarcie wychodząc nawet na delikatne prowadzenie. Ośmioosobowa rotacja nie dała jednak rady drużynie gospodarzy.

BK Armex Dečin - Górnik Wałbrzych 84:74
(26:14, 9:21, 21:17, 28:22)
Armex: Isaac Davidson 17(3), AJ Walton 13(1), Jan Sterba 13(3), Jordan Ogundiran 12(1), Petr Machac 9, Filip Kroutil 8(2), Tomas Pomikalek 7, Adam Pechacek 3(1), Tomas Randysek 2, Josef Gabriel 0, Lukas Bobek 0, Oliver Zizka 0.
Trener: Tomas Grepl
Górnik: Toddrick Gotcher 14(2), Dariusz Wyka 12, Alterique Gilbert 11(2), Grzegorz Kulka 10(2), Ikeon Smith 9(1), Kacper Marchewka 8(1), Janis Berzins 6, Krzysztof Jakóbczyk 4.
Trener: Andrzej Adamek

Przed Górnikami teraz turniej Lotto 3x3, a następny mecz towarzyski w następną środę 11 września. O godzinie 15:00 biało-niebiescy zagrają w Nymburku z miejscowym Basketball.